INSTYTUT ZDROWIA
MEDICALL
ul. Wojska Polskiego 77
97-300 Piotrków Trybunalski


pon.-pt.:
8.00-21.00
 • 662 107 803
  Po połączeniu usłyszą Państwo lektora i możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie rejestracji:
  1. Lekarze rodzinni i badania laboratoryjne
  2. Lekarze specjaliści
  3. USG, RTG, rehabilitacja
  4. Stomatologia
  5. Hospicjum i opieka domowa
  7. Szczepienia COVID-19
 • 602 627 369
  zakład opiekuńczo-leczniczy
 • 44 649 77 24
  sekretariat
 • 696 721 214
  medycyna estetyczna i dietetyka BVITAL

Aktualności

 • Nasze usługi
 • Nasi lekarze
 • Biuletyn
 • Strefa wiedzy

5 OZNAK, KTÓRE WSKAZUJĄ, ŻE POWINIENEŚ UDAĆ SIĘ DO FIZJOTERAPEUTY

🔹 5 OZNAK, KTÓRE WSKAZUJĄ, ŻE POWINIENEŚ UDAĆ SIĘ DO FIZJOTERAPEUTY

💆‍♀ Fizjoterapia nie jest zarezerwowana dla elitarnych sportowców, ani nawet dla tych, którzy wracają do zdrowia po kontuzji. W rzeczywistości może z niej skorzystać każdy, aby móc poprawić swoje zdrowie. Oto pięć oznak wskazujących na potrzebę fizjoterapii:

🟨 Utrata równowagi – może wynikać z problemów z uchem wewnętrznym, które objawiają się zawrotami głowy oraz zaburzeniami równowagi. Fizjoterapia w tym przypadku polega na tzw. rehabilitacji przedsionkowej, która pomaga wyszkolić centralny układ nerwowy.
🟨 Ciągły ból podczas pracy przy biurku – spędzanie większej ilości czasu w pozycji siedzącej może być przyczyną bólu pleców lub głowy. Ciało ludzkie uwielbia ruch, dlatego pozostawienie go w jednej pozycji przez dłuższy czas powoduje nadwyrężenie mięśni oraz stawów. Pomocna w tym przypadku jest terapia tkanek miękkich.
🟨 Ciągle Cię boli – po doznaniu urazu mimo biegu czasu ból może nie ustępować i przybrać postać chroniczną. Leczenie bólu może obejmować edukację przeciwbólową, masaż, manipulację i ćwiczenia, które pomogą lepiej wspierać uszkodzoną część ciała i zapobiec ponownemu wystąpieniu urazu.
🟨 Nie poruszasz się tak łatwo, jak kiedyś  - zmniejszenie poczucia elastyczności oraz utrudnienia w poruszaniu są problemem, który należy rozwiązywać za pomocą fizjoterapii.  Fizjoterapeuci mogą ocenić problem i wykonać szereg ćwiczeń wzmacniających tkanki podporowe i rozluźniających mięśnie, co pozwala powoli zwiększać elastyczność.
🟨 Zacząłeś niekontrolowanie oddawać mocz – wysiłkowe nietrzymanie moczu i nietrzymanie moczu z parcia są coraz częstszym problemem. Ćwiczenia dna miednicy mogą poprawić ten stan, szczególnie u osób cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Zapraszamy do naszej placówki na konsultacje fizjoterapeutyczne :)
_____________________
🏥 Instytut Zdrowia Medicall
📍Ul. Wojska Polskiego 77
📍97-300 Piotrków Trybunalski
📲 662 107 803, wew. 3.
💻 www.medicall.com.pl
📱INSTAGRAM ⬇
https://bit.ly/instagrammedicall

#zdrowiepod77
powrót