INSTYTUT ZDROWIA
MEDICALL
ul. Wojska Polskiego 77
97-300 Piotrków Trybunalski


pon.-pt.:
8.00-21.00
 • 662 107 803
  Po połączeniu usłyszą Państwo lektora i możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie rejestracji:
  1. Lekarze rodzinni i badania laboratoryjne
  2. Lekarze specjaliści
  3. USG, RTG, rehabilitacja
  4. Stomatologia
  5. Hospicjum i opieka domowa
  7. Szczepienia COVID-19
 • 602 627 369
  zakład opiekuńczo-leczniczy
 • 44 649 77 24
  sekretariat
 • 696 721 214
  medycyna estetyczna i dietetyka BVITAL

Aktualności

 • Nasze usługi
 • Nasi lekarze
 • Biuletyn
 • Strefa wiedzy

ICON - INNOWACYJNE LECZENIE PRÓCHNICY I PRZEBARWIEŃ W INSTYTUCIE ZDROWIA MEDICALL
Próchnica zębów to choroba niszcząca twarde tkanki zębów, ulegające stopniowej demineralizacji i rozpadowi w wyniku działania kwasów wytwarzanych przez bakterie próchnicze rozmnażające się w osadzie nazębnym (płytce nazębnej). Nieleczona, zaawansowana próchnica jest przyczyną stanów zapalnych miazgi zębowej i otaczających ząb tkanek, czego efektem mogą być silne bóle a nawet utrata zębów.
Metoda Icon pozwala na delikatne leczenie bez borowania zębów, bez zbędnej utraty ich zdrowych twardych tkanek. Zabieg może być przeprowadzony w trakcie jednej wizyty. Technika nie wymaga stosowania znieczulenia a wyleczona powierzchnia wygląda jak zdrowe szkliwo.


🟩 CHARAKTERYSTYKA

Icon to nowa, mało-inwazyjna metoda do leczenia próchnicy i przebarwień, wypełniająca lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi tzw. infiltracja próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy Icon. Metoda przeznaczona jest do leczenia początkowych zmian próchniczych bez utraty szkliwa,
🟩 ZASADA DZIAŁANIA

Icon –  płynna żywica, jest wchłaniana przez miejsca zmienione chorobowo w uszkodzonym zębie, wypełniając go i blokując penetrację próchnicogennych kwasów. Wczesna próchnica może więc być szybko zatrzymana, przy jednoczesnym zachowaniu tkanek zęba. Z pełną estetyką i medycznymi korzyściami. Powietrze i woda uwięzione w zmianie próchnicowej mają niższy współczynnik załamania światła niż zdrowe twarde tkanki zęba. W ten sposób powstają nieestetyczne przebarwienia znane jako białe plam.
🟩 PRZECIWWSKAZANIA

Icon nie może być stosowany w przypadkach zaawansowanego rozwoju próchnicy. Dotyczy to w szczególności przypadku próchnicy, która prezentuje się w postaci dziury w zębie. W takim przypadku konieczna jest tradycyjna metoda leczenia wiertłem.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 📲 662-107-803, wew. nr 4 w celu uzyskania więcej informacji, oraz umówienia wizyty.

#zdrowiepod77
powrót