INSTYTUT ZDROWIA
MEDICALL
ul. Wojska Polskiego 77
97-300 Piotrków Trybunalski


pon.-pt.:
8.00-21.00
 • 662 107 803
  Po połączeniu usłyszą Państwo lektora i możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie rejestracji:
  1. Lekarze rodzinni i badania laboratoryjne
  2. Lekarze specjaliści
  3. USG, RTG, rehabilitacja
  4. Stomatologia
  5. Hospicjum i opieka domowa
  7. Szczepienia COVID-19
 • 602 627 369
  zakład opiekuńczo-leczniczy
 • 44 649 77 24
  sekretariat
 • 696 721 214
  medycyna estetyczna i dietetyka BVITAL

Aktualności

 • Nasze usługi
 • Nasi lekarze
 • Biuletyn
 • Strefa wiedzy

WIZYTA U ALERGOLOGA- JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ?

🔹 WIZYTA U ALERGOLOGA- JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ?

👩‍⚕ Jeśli często masz nawracający, wodnisty katar połączony z kichaniem, budzisz się z przytkanym nosem, miewasz duszności, poranny kaszel, bądź masz problemy ze skórą, czy trawieniem — to znak, że konieczna jest wizyta u alergologa.

JAK WYGLĄDA PIERWSZA WIZYTA U ALERGOLOGA❓

Aby ułatwić postawienie właściwej diagnozy i zastosować skuteczne leczenie doradzimy jak przygotować się do pierwszej wizyty.

🟨 Jeżeli na wizytę do alergologa kieruje Cię lekarz rodzinny to warto poprosić go o skierowanie na podstawowe badania takie jak: morfologia, OB, IgE całkowite, oraz RTG płuc- w przypadku przewlekłego kaszlu. Jeżeli dysponujesz innymi wynikami badań, wypisami ze szpitala, czy inną dokumentacją medyczną, to warto zabrać ją ze sobą.

🟨 Alergolog podczas pierwszej wizyty przeprowadza wywiad, analizuje dostarczoną dokumentację, a dopiero potem zaleca szczegółowe badania np. testy skórne, testy płatkowe, niekiedy badania krwi, czy spirometrię.

🟨 Oprócz skompletowania wyników badań, przed przyjściem do gabinetu lekarza, warto spisać na kartce wszelkie dolegliwości, które Cię niepokoją. 

W przypadku objawów wskazujących na alergię, warto zanotować w jakich sytuacjach oraz jak często występują objawy. Czy mają charakter sporadyczny, czy przewlekły, bądź nawracający? Warto przypomnieć sobie, czy są jakieś szczególne warunki np. pogodowe lub kontakt ze zwierzęciem które wywołują nasilenie objawów.

Jeżeli cierpisz na inne choroby takie jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy, czy inne to koniecznie wspomnij o nich lekarzowi i przygotuj listę leków oraz suplementów diety, które przyjmujesz. Zanotuj dawkowanie poszczególnych leków.

Na koniec przygotuj i zapisz wszystkie pytania, które masz do lekarza. Często podczas wizyty zapomina się o ważnych dla nas kwestiach.

📑 CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ ALERGOLOGICZNĄ?

📲 ZADZWOŃ- 662 107 803, WEW. 2.
_____________________
🏥 Instytut Zdrowia Medicall
📍Ul. Wojska Polskiego 77
📍97-300 Piotrków Trybunalski
📲 662 107 803
💻 www.medicall.com.pl
📱INSTAGRAM ⬇
https://bit.ly/instagrammedicall

#zdrowiepod77
powrót