INSTYTUT ZDROWIA
MEDICALL
ul. Wojska Polskiego 77
97-300 Piotrków Trybunalski


pon.-pt.:
8.00-21.00
 • 44 647 12 75
  662 107 803
  rejestracja ogólna
 • 662 105 964
  538 307 692
  rejestracja poradni specjalistycznych
 • 662 105 641
  rejestracja stomatologiczna
 • 784 944 930
  rehabilitacja / RTG
 • 602 627 369
  662 035 199
  Zakład opiekuńczo leczniczy
 • 44 649 77 24
  sekretariat
 • 696 721 214
  medycyna estetyczna i dietetyka

Aktualności

 • Nasze usługi
 • Nasi lekarze
 • Biuletyn
 • Strefa wiedzy

ZABIEGI Z UŻYCIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO W INSTYTUCIE ZDROWIA MEDICALL!

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP - Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu - peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Dla kogo jest przeznaczony wampirzy lifting?

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Jest to alternatywa dla kobiet, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub z różnych powodów medycznych nie mogą lub nie chcą poddać operacji plastycznej w celu likwidacji zmarszczek.


Zalety osocza bogatopłytkowego:

Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet Rich Plasma, w skrócie PRP) to stężona zawiesina autologicznych płytek krwi w stosunkowo niewielkiej objętości osocza. Osocze jest bogate w komórki i czynniki wzrostu
Czynniki wzrostu to peptydy (organiczne związki chemiczne), które pobudzają inne komórki do podziału albo różnicowania, działając za pośrednictwem receptorów znajdujących się na powierzchni komórek docelowych. Poprzez związanie się z receptorem, które pobudzają inne komórki do podziału. Są one wykorzystywane do odnowy biologicznej tkanek skóry, poprawy jej jędrności i elastyczności.

Styl i jakość życia znajdują swoje odzwierciedlenie w strukturze krwi i osocza – im zdrowsza dieta, im bardziej higieniczny tryb życia uwzględniający również aktywność fizyczną, tym lepsza jakość krwi, a co za tym idzie lepsze i bardziej spektakularne efekty terapii osoczem bogatopłytkowym. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem warto zrezygnować z używek, zmienić żywność na zdrowszą i pić co najmniej 1,5 l wody w ciągu dnia.


Wskazania do zabiegu:

- rewitalizacja skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
- oznaki starzenia się skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
- przebyte zabiegi medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
- łysienie typu męskiego

W pierwszej fazie zabiegu lekarz pobiera niewielką ilość (6 – 60 ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje się w skórę stosując klasyczną technikę mezoterapii bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Efekty zabiegu:

- rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, - napięcia i gęstości skóry
- przebudowa włókien kolagenowych
- poprawa ukrwienia skóry
- wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry
- przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej


Skontaktuj się z nami:

☎️📞 tel. 662105964


 
powrót