INSTYTUT ZDROWIA
MEDICALL
ul. Wojska Polskiego 77
97-300 Piotrków Trybunalski


pon.-pt.:
8.00-21.00
 • 662 107 803
  Po połączeniu usłyszą Państwo lektora i możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie rejestracji:
  1. Lekarze rodzinni i badania laboratoryjne
  2. Lekarze specjaliści
  3. USG, RTG, rehabilitacja
  4. Stomatologia
  5. Hospicjum i opieka domowa
  6. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
 • 44 649 77 24
  sekretariat
 • 696 721 214
  medycyna estetyczna i dietetyka BVITAL

Strefa wiedzy

Implantologia dentystyczna pozwala na uzupełnienie braków uzębienia i jest najbardziej zaawansowaną terapią przeprowadzaną w tym celu.
Założone implanty mają ten sam wygląd, spełniają te same funkcje, co naturalne zęby.
Co to są pajączki?

     Pajączki to drobne żyłki na skórze, zwane są także teleangiektazjami.
Mogą być pierwszą oznaką, że zaczynają rozwijać się u nas żylaki kończyn dolnych.
Gdy pojawią się należy skonsultować się z lekarzem chirurgiem, gdyż w przyszłości z małych "żyłek" może się rozwinąć się przewlekła niewydolność żylna.
Obecnie piękny uśmiech o dożywotniej gwarancji to implanty stomatologiczne, nazywane także trzecimi zębami. Czym jest implant stomatologiczny?
Jak wszczepia się implanty? Czy implanty są lepsze niż ruchoma proteza? Kto może wszczepić sobie implanty?
Na te pytania odpowie lekarz stomatolog, Łukasz Wereszczyński, który w naszym Instytucie Medicall wszczepia implanty stomatologiczne.
Zapewne każdy z nas zastanawiał się nad wybielaniem zębów. Spacerując ulicami nie sposób oderwać wzroku od reklam gabinetów stomatologicznych, gdzie standardem jest fotografia pięknej kobiety, z szerokim, białym uśmiechem. Jednak nie zdajemy sobie sprawy, że często zaledwie kilka zabiegów profilaktyczno - higienicznych w gabinecie stomatologicznym wystarczy, aby nasze zęby odzyskały dawny blask.
Chirurgia Jednego Dnia to sposób leczenia zabiegowego realizowanego w Dziennym Oddziale Instytutu NZOZ Medicall. Główną korzyścią zabiegów chirurgicznych jest zmniejszenie ryzyka zakażeń, stresu oraz skrócenie pobytu w szpitalu, ponieważ pacjent przebywa na oddziale Medicall kilka godzin.
Depresja u dzieci w dużej mierze podobna jest do depresji przeżywanej przez osoby dorosłe. Różnicą jest jednak jej podłoże tj. nieobecność fizyczna rodziców, depresja rodzica - dziecko może obwiniać się za smutek mamy, konflikty pomiędzy rodzicami, nadmierne wymagania i obciążenia zajęciami poza lekcyjnymi.
Depresja u osób starszych jest częstą przypadłością, jednak nie oznacza to, że jest normą. Objawia się inaczej niż u młodszych, przez co często mylona jest z symptomami innych chorób.
Wyleczenie chorego polega na całkowitym i trwałym usunięciu wszystkich komórek nowotworowych z organizmu pacjenta. Rozpoczęcie leczenia we wczesnej fazie choroby nowotworowej daje największą szansę wyleczenia.